Nadácia Tatra banky - grant Študenti do sveta - Miškuf - Výskumný pobyt University of Auckland

NadaciaTB

Nadácia Tatra banky - grant Študenti do sveta - Výskumný pobyt University of Auckland

Minulý rok 2017 sa nášmu doktorandovi Martinovi Miškufovi podarilo získať grant Študenti do sveta od nadácie Tatra banky. Cieľom grantového programu je podporiť najlepších študentov, aby prostredníctvom zahraničných stáží a štúdií získavali nové vedomosti a skúsenosti, ale aby našli motiváciu vrátiť sa na Slovensko a zužitkovať nadobudnuté poznatky u nás doma. V rámci grantového programu boli poskytnuté finančné granty maximálne do výšky 5 000 Eur na pokrytie časti nákladov spojených so zahraničnými študijnými pobytmi (max. dva semestre), s letnými školami, so stážami a s výskumnými pobytmi na niektorej z renomovaných univerzít v zahraničí, ktoré budú realizované nad rámec bežného štúdia.

Finančné prostriedky grantu boli použité na pokrytie cestovných nákladov a ubytovania. Vďaka tejto podpore mohol byť realizovaný výskumný pobyt na prestížnej University of Auckland. Počas pobytu doktorand Martin Miškuf spolupracoval na spoločných témach ako Industry 4.0 a Operator 4.0 s výskumnou skupinou Intelligent and Interoperable Manufacturing Systems (IIMS) pod vedením profesora Xun William XU z University of AucklandPrikladáme aj zopár fotiek z tohto výskumného pobytu.

Miskuf TB NZ 12

Profesor Xun W. XU a doktor Ray Y. Zhong z University of Auckland (UoA) na spoločnom stretnutí s doktorandami KKUI.

(Vďaka programom Študenti do sveta a Erasmus+: 4 členovia TUKE pocestovali na NZ a 2 členovia UoA pocestujú na Slovensko)

Miskuf TB NZ 7

Miskuf TB NZ 9 Miskuf TB NZ 10

Doktorand Martin Miškuf počas spoločných stretnutí prezentoval svoje vedecké zameranie a výsledky svojej dizertačnej práce.

Miskuf TB NZ 6 IMG 20180205 161246-2000

Miskuf TB NZ 13 Miskuf TB NZ 14

Martin Miškuf počas výskumného pobytu spolupracoval na spoločných témach z oblastí ako Industry 4.0 a Operator 4.0.

Miskuf TB NZ 19 Miskuf TB NZ 20

Pre výskumnú skupinu IIMS sme zorganizovali aj workshop na tému Internet of Things.

Miskuf TB NZ 3 Miskuf TB NZ 4

Miskuf TB NZ 16 Miskuf TB NZ 15 Miskuf TB NZ 21

Miskuf TB NZ 22 Miskuf TB NZ 24 Miskuf TB NZ 23

Miskuf TB NZ 18 Miskuf TB NZ 5

Počas víkendov sa Martinovi podarilo pocestovať aj po okolí mesta Auckland.

Miskuf TB NZ 1 Miskuf TB NZ 2

Cesta do letného Aucklandu s príjemnými 25°C trvala viac ako 40 hodín s medzipristátím v zimnom Pekingu s teplotou -6°C.

IKS, KKUI, TUKE

Thursday the 28th. Inteligentné Kybernetické Systémy. All rights reserved.